Pożyczka pod zastaw działki — kilka rzeczy, które warto wiedzieć
Chcesz pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój swojej działalności lub pokonanie przejściowych problemów? Poszukujesz alternatywnych źródeł finansowania? Przedstawiamy poradnik, który może być inspiracją do podjęcia niestandardowych działań. Opiszemy w nim mechanizm pożyczek ze wbudowanym zastawem na nieruchomości. Czym jest hipoteka na działkę własnościową? Czy produkty dostępne na rynku pozabankowym są bezpieczne? Zapraszamy do lektury!
Czy można otrzymać pożyczkę pod zastaw działki rolnej?
Rozważasz opcję zaciągnięcia zobowiązania finansowego w prywatnej firmie? Interesuje Cię pożyczka pod zastaw działki lub ziemi rolnej? Zobacz, jak możesz ją otrzymać!
Tego typu finansowanie stanowi alternatywę dla tradycyjnych kredytów, których dostępność okazuje się mocno ograniczona. Z usług instytucji bankowych korzystają wyłącznie podmioty z odpowiednią zdolnością finansową, jakie mogą się wykazać stabilnymi dochodami i nienaganną historią w BIK. Tymczasem otrzymanie pożyczki pod zastaw działki rolnej pozostaje dostępne dla innych właścicieli ziemi (w tym przedsiębiorców borykających się z utratą płynności).
Biura pozabankowe redukują formalności do niezbędnego minimum, dzięki czemu tworzą ofertę pomocy finansowej w rozmaitych sytuacjach. Obawiasz się, że nieregularne przychody uniemożliwią Ci pozyskanie funduszy z banku? Stawiasz pierwsze kroki w biznesie i potrzebujesz środków na inwestycje? Skorzystaj z pożyczki pod zastaw ziemi rolnej i przekuj wartość swojej działki w narzędzie do rozwoju działalności.
Na czym polega pożyczka pod zastaw?
Jeśli nigdy wcześniej nie spotkałeś się z podobnym mechanizmem finansowania, śpieszymy z wyjaśnieniem! Pozabankowa pożyczka stoi otworem dla każdego właściciela nieruchomości wolnej od innych obciążeń. Oddanie działki rolnej pod zastaw ustanawia zabezpieczenie spłaty zadłużenia, dzięki któremu pożyczkodawca może zaoferować Ci atrakcyjne warunki pomocy pieniężnej.
Jak to działa w praktyce? Otóż wpis ziemi do hipoteki na mocy aktu notarialnego oznacza, że instytucja pozabankowa zyskuje prawo do egzekucji należności z Twojego majątku. Jeśli zaprzestaniesz spłacać dług, wierzyciel może zająć wskazaną nieruchomość i w ten sposób odzyskać swoje pieniądze.
Ten czarny scenariusz realizuje się jednak niezwykle rzadko. W większości przypadków dłużnicy zyskują przede wszystkim elastyczne warunki regulacji zadłużenia. Pożyczka pod zastaw działki rolnej staje się dla nich kołem ratunkowym i umożliwia szybkie poradzenie sobie z przejściowymi trudnościami.
Jakie dokumenty są wymagane przy ubieganiu się o pożyczkę?
Czy wiesz, co świadczy o atrakcyjności usług pozabankowych? Eliminacja zbędnych i czasochłonnych procedur! Jedynym warunkiem uzyskania wsparcia jest prawo własnościowe do ziemi i zgoda na wpisanie jej do hipoteki. Po ustaleniu wartości rynkowej przez rzeczoznawcę, ustalona kwota trafia na konto dłużnika. Oto dokumenty, o które poprosi Cię pożyczkodawca:
- dokument tożsamości,
- potwierdzenie rejestracji w CEiDG,
- akt własności działki i zaświadczenie o braku obciążeń.
Pożyczka pod zastaw ziemi rolnej to stały element oferty firmy Smartvest, która świadczy usługi dla mikro i małych przedsiębiorstw. Sprawdź aktualne propozycje na www.smartvest.pl i ciesz się ekspresowym dostępem do środków finansowych.