Stały dostęp do sprężonego powietrza dzięki sprężarkom śrubowym

śrubowe sprężarki

Sprężone powietrze jest wykorzystywane w wielu zakładach przemysłowych, dlatego kluczowe znaczenie ma zapewnienie stałych jego dostaw dla utrzymania ciągłości procesów. To sprawia, że nowoczesne i bardzo wydajne sprężarki śrubowe są obecnie postrzegane jako kluczowy element wyposażenia takich zakładów. W przypadku tych urządzeń trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość oraz niezawodność, aby nie okazało się, że nowe śrubowe sprężarki będą co chwilę wymagały przeprowadzania napraw, co naraziłoby firmę na duże straty.

  1. Do czego służą kompresory śrubowe?
  2. Jak wybrać najlepsze sprężarki śrubowe?
  3. Wydajna sprężarka śrubowa w atrakcyjnej cenie

Jeżeli chodzi o niezawodne kompresory śrubowe, na tle konkurencji zdecydowanie wyróżniają się rozwiązania oferowane przez firmę Kaeser Kompressoren. Jeżeli zastanawiasz się, do czego tak naprawdę przydaje się sprężarka śrubowa w przemyśle lub na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, aby wybrać odpowiedni model urządzenia, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Do czego służą kompresory śrubowe?

Niezawodny kompresor śrubowy od Kaeser Kompressoren pozwala uzyskać stałe ciśnienie sprężonego powietrza. Dlatego sprężarki śrubowe znajdują zastosowanie w przeróżnych procesach produkcyjnych. Te zalety kompresorów śrubowych sprawiają, że są to idealne rozwiązania dla przemysłu. Co ciekawe wspomniany producent zastosował specjalny profil śrub o nazwie SIGMA, co przekłada się na wzrost efektywności energetycznej w porównaniu z tradycyjnymi profilami sięgający aż do 15%. Oznacza to mniejsze rachunki za energię, co w dużych zakładach przemysłowych przekłada się na odczuwalną optymalizację kosztów.

Jak wybrać najlepsze sprężarki śrubowe?

Niezawodność kompresorów śrubowych i wysoka efektywność energetyczna to oczywiście niejedyne cechy sprężarek, na które należy zwrócić uwagę na etapie wybierania nowego urządzenia. Zamawiając sprężarkę śrubową, warto upewnić się, czy:

  • wybrany model oferuje odpowiednią wydajność dostosowaną do rzeczywistych potrzeb zakładu,
  • jest łatwy w serwisowaniu i naprawie,
  • został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na większą żywotność.

Jeżeli nie chcesz ryzykować, że dokonasz nietrafionego wyboru kompresora śrubowego, skorzystaj z oferty Kaeser Kompressoren. Zapytanie na nowoczesne śrubowe sprężarki tej marki można przesłać przez stronę internetową firmy. 

Wydajna sprężarka śrubowa w atrakcyjnej cenie

W stałej ofercie firmy dostępne są między innymi sprężarki śrubowe chłodzone olejem (pozwalają uzyskać niski koszt eksploatacji), sprężarki śrubowe bezolejowe z chłodzeniem wodnym (bardzo ekonomiczne i proste w obsłudze) oraz śrubowe pompy próżniowe (kompletne rozwiązania do wytwarzania niskiej próżni). W razie dodatkowych pytań można uzyskać wszystkie informacje od firmy. Doradzimy na temat tego, jak powinna wyglądać instalacja sprężonego powietrza w Twoim zakładzie.