Drukarki do etykiet kurierskich- kilka słów o optymalizacji procesu wysyłki towaru.

drukarka etykiet kurierskich

Proces wysyłki towaru do Klienta jest ostatecznym elementem związanym z logistyka magazynową. W kolejności chronologicznej na procesy logistyki magazynowej składają się: przyjęcie towaru do magazynu, składowanie towaru w magazynie oraz wydanie/wysyłka towaru. W tym magazynie postaramy się wytłumaczyć jak optymalizować proces wysyłki towaru, czyniąc go szybszym i pewniejszym.


System zarządzania magazynem klasy WMS- klucz do sprawnego funkcjonowania Twojego magazynu.

Nie jest współcześnie możliwe prowadzenie nawet średnio rozbudowanego magazynu bez wsparcia systemu informatycznego. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o system wsparcia procesów logistycznych jest system klasy WMS (warehouse management system). System ten opiera swoje działanie na technologii kodu kreskowego. Kod kreskowy to zestawienie czarnych pionowych linii, na białym tle, które zawierają w swojej strukturze unikalny numer. Numer ten może być identyfikatorem towaru, miejsca odkładczego, czy paczki nadawanej do Odbiorcy za pośrednictwem Kuriera. System zarządzania magazynem przeprowadza Użytkownika przez kompletny proces magazynowy, od przyjęcia towaru, aż po jego wydanie. Właśnie w obszarze wydania system WMS może znacznie ułatwić życie jego Użytkownika. Dzieje się tak za sprawą możliwości połączenia (integracji) systemu zarządzania magazynem z systemami kurierskimi, właściwie każdego Dostawcy tego typu usług. Połączenie takie jest niewidoczne z perspektywy użytkownika. Systemy wymieniają się informacjami o ilości i wymiarach paczek, czy palet, a finalnie etykieta kurierska drukowana jest z systemu zarządzania magazynem klasy WMS.

Czego potrzebujesz, aby wydrukować etykietę kurierską?

Druk etykiety kurierskiej sterowany jest, jak wspominano w poprzednim punkcie z systemu WMS połączonego z systemem kurierskim. Samo wydrukowanie etykiety odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu- drukarki etykiet. Drukarka taka przede wszystkim daje szansę na wydruk etykiet samoprzylepnych w roli (materiałem wejściowym do takiej drukarki jest właśnie rolka etykiet). Drukarki etykiet (również drukarka etykiet kurierskich) wspiera dwa podstawowe tryby druku- druk termiczny (specjalny papier termiczny drukowany jest przy wykorzystaniu głowic termicznych, nagrzewających papier i „wypalających” zadaną treść na jej powierzchni) oraz druk z wykorzystaniem taśm termotransferowych (specjalna taśma- woskowa lub żywiczna nanoszona jest na powierzchnię etykiety, odciskając się w formie żądanej treści). Druk termiczny jest drukiem mniej trwałym, ale ze względu na krótkie czasy dostaw kurierskich jest to forma wystarczająca dla etykiet do tego typu oznaczeń.