Czym zajmuje się Agencja Celna w Londynie?

agencja celna

Jesteś spedytorem i transportujesz produkty do Wielkiej Brytanii, w tym do Londynu? W poniższym wpisie znajdziesz informacje, czym zajmuje się agencja celna i dlaczego warto ją wynająć dla swojej firmy spedycyjnej. 

Czym zajmuje się agencja celna w Londynie?

Agencja celna w UK zajmuje się profesjonalnym prowadzeniem usług w odprawach celnych. 

Głównym zadaniem jest szybka odprawa importowa oraz eksportowa między Polską a Wielką Brytanią. Dzięki zatrudnieniu dedykowanej agencji celnej można szybciej i efektywniej obsłużyć transakcję międzynarodową. Taka odprawa celna gwarantuje płynność i bezpieczeństwo. Daje to oszczędność czasu i zasobów dla klienta. 

Drugą ważną kwestią, którą zajmuje się agencja jest przygotowanie dokumentów tranzytowych. Jest to kluczowe w handlu międzynarodowym. Przygotowany dokument umożliwia sprawną realizację przewozu towarów przez różne terytoria wielokrotnych badań celnych. Jeżeli wystąpi błąd w takim dokumencie, może to doprowadzić do opóźnienia oraz dodatkowych kosztów. Dzięki współpracy z ekspertami można mieć pewność na szybki przewóz towarów, zwłaszcza kiedy regulacje prawne bardzo szybko się zmieniają. 

Kolejnym aspektem działania, które ma polska agencja celna są konsultacje z zakresu procedur celnych i kodów taryfy celnej (hs kod). Spedytorzy mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

Co ważne zatrudnienie agencji celnej daje też możliwość łatwiejszego dopuszczenia do obrotu towarów również spoza Unii Europejskiej. Przykładowa stawka celna jest obniżona lub zerowa. Ku tej drugiej zasadzie muszą być jednak specyficzne przesłanki. 

DCP Agencja Celna

Agencja celna D.C.P Logistics Group zajmuje się zagadnieniami jak import oraz eksport. Klienci z branży spedycyjnej powierzają tej firmie obsługę celną. Przez to odprawy celne są szybsze. Wynajmując taką agencję celną, można mieć gwarancję, że odprawy celne przeprowadzane będą zgodnie z obecnymi przepisami. Dzięki temu można unikać nadpłaty cła, albo podatku VAT (extra costs). Eliminuje się również ryzyko nałożenia kar oraz dodatkowej opłaty. Firma złoży wszystkie potrzebne deklaracje w imieniu danej firmy i będzie nadzorować cały proces odprawy celnej. Agencja współpracuje bezpośrednio z HMRC- jest to zapewnienie, że przesyłki będą dostarczone w terminie. Jeżeli chcesz skorzystać, skontaktuj się z DCP Agencja Celna. Dzięki temu transport na terenie całej UE będzie dużo łatwiejszy i często również tańszy. 

Czy korzystaliście kiedyś z pomocy takiej agencji celnej? Jeżeli tak to, jakie widzicie zalety takiej współpracy?