Hulajnogi elektryczne – kompendium wiedzy

hulajnogi elektryczne

Charakterystyka hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi elektryczne są przeznaczone dla wszystkich - dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób w podeszłym wieku. Nie ma znaczenia, w jakiej kondycji fizycznej jest dana osoba - użytkowanie e-hulajnogi jest bardzo intuicyjne. Wystarczy kilka minut jazdy, aby zrozumieć, jak działa hulajnoga.
Wszystkie pojazdy elektryczne działają dzięki energii elektrycznej, dostarczanej przy użyciu akumulatora. Taki akumulator ładuje się tak samo jak telefon, tabletu lub laptopa - przy użyciu ładowarki. Sam proces ładowania zajmuje raptem kilka godzin.

Dzięki zastosowaniu w hulajnodze elektrycznej prądu kierujący hulajnogą nie wytwarza spalin i tym samym przyczynia się do ograniczenia emisji CO2 oraz innych gazów cieplarnianych do atmosfery. 

Na jednym ładowaniu baterii można przejechać nawet 13 kilometrów - możemy więc pojechać taką hulajnogą do pracy, szkoły lub na uczelnię i na miejscu naładować pojazd. Musimy tylko mieć ładowarkę i dostęp do gniazdka elektrycznego.

pojazdy elektryczne

Producent pojazdów elektrycznych

Dodatkowym atutem zasilania hulajnogi energią elektryczną jest to, że oszczędzamy czas i pieniądze. Czas, bo nie stoimy w korkach, tylko możemy je ominąć i jechać dalej. Nie tracimy też czasu na stanie w autobusie lub tramwaju, tylko spokojnie i sprawnie jedziemy przed siebie. Oszczędzamy przy okazji nerwy - bo w końcu kto z nas lubi stać w korkach i marnować czas?

Oszczędzamy także pieniądze. Elektryki, w tym hulajnogi elektryczne nie wymagają tankowania ani wizyt u mechanika, a jedynie ładowania przy użyciu ładowarki podpiętej do gniazdka elektrycznego. Nie wydajemy więc pieniędzy na paliwo czy kosztowne naprawy.

Co ważne, hulajnogi elektryczne nie ważą dużo, bo zaledwie 7, 5 kg. Taka waga pozwala na sprawny transport pojazdu wtedy, kiedy padnie bateria lub będziemy chcieli część podróży spędzić w tramwaju lub autobusie. Przechowywanie elektrycznego jednośladu jest także bardzo łatwe - hulajnogę można łatwo i wygodnie złożyć. 

Producent pojazdów elektrycznych Frugal posiada w swojej ofercie duży wybór modeli o różnych parametrach i możliwościach - zatem łatwo znajdziemy coś dla siebie. Elektryki tej marki są wyposażone w wydajne baterie litowo-jonowe, które pozwalają na długą jazdę bez konieczności doładowywania akumulatora.