Nadanie paczki bez etykiety – jak wygląda w praktyce?

Nadanie paczki bez etykiety – jak wygląda w praktyce?

Drukowanie etykiet, które następnie nakleja się na paczkę, wbrew pozorom nie jest ani trudne, ani pracochłonne. Jeśli jednak nadajesz dużo przesyłek, na przykład prowadzisz sprzedaż wysyłkową, taka procedura może zajmować sporo czasu i niepotrzebnie wydłużać czas dostawy towaru do klienta. Czy da się nadawać paczki bez etykiety? Coraz więcej firm kurierskich udostępnia taką możliwość całkowicie za darmo. Jak to wygląda w praktyce?


Nadawanie bez etykiety  – dlaczego warto?

Nadawanie przesyłek bez etykiet jest znaczącym ułatwieniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. W pierwszym przypadku wynika to z błahej przyczyny – nie każda osoba, która chce nadać przesyłkę, dysponuje drukarką. Konieczność korzystania z uprzejmości znajomych lub sąsiadów czy wizyta w punkcie ksero sprawia, że takie osoby preferują raczej wizytę na poczcie, by wysłać przesyłkę.

Dla przedsiębiorców opcja nadawania bez etykiety jest jeszcze korzystniejsza. Oszczędzają oni dzięki temu sporo czasu, co w przypadku wielu przesyłek nadawanych regularnie znacząco poprawia jakość ich usług. Dzięki szybszemu nadaniu paczki jest szansa, że odbiorca również otrzyma ją szybciej, co pozytywnie wpłynie na ogólne zadowolenie z zakupów.

Jak nadać paczkę bez etykiety?

Nadawanie przesyłek bez etykiet jest możliwe, a co więcej, coraz więcej firm kurierskich oferuje taką opcję. W jaki sposób można to zrobić? Do wyboru masz kilka wariantów, czyli:

  • zamówienie kuriera po odbiór z opcją „bez etykiety”,
  • zawiezienie przesyłek do siedziby firmy przewozowej,
  • skorzystanie z Paczkomatu za pomocą aplikacji,
  • nadanie przesyłki na stronie platformy logistycznej, na przykład: https://www.apaczka.pl/.

Którą opcję wybrać?

Pierwsza, czyli zamówienie kuriera do miejsca odbioru, ma niestety pewne wady. Choć nie musisz drukować etykiet, powinieneś samodzielnie nakleić je w obecności pracownika firmy. Ty, jako nadawca, jesteś odpowiedzialny za poprawne zaadresowanie paczek. Jeśli więc dojdzie do pomyłki i przesyłka zaginie, nie możesz ubiegać się o rekompensatę.

Zawiezienie przesyłek do punktu odbioru jest z kolei czasochłonne, a jako przedsiębiorcy z pewnością zależy Ci na oszczędzeniu czasu. W tym przypadku korzystniejsze jest już samodzielne drukowanie etykiet, dlatego ta opcja nie jest polecana.

Nadawanie w Paczkomacie jest szybkie i wygodne, ale tutaj także musisz dowieźć paczki na miejsce. Ponadto sprawdzi się to raczej w przypadku nadawców indywidualnych, którzy korzystają z wysyłki okazjonalnie.

Podsumowując, najlepszym wyborem w przypadku sklepów on-line jest skorzystanie ze strony pośrednika. Wybierając na przykład platformę logistyczną Apaczka.pl, masz dostęp do wygodnego panelu klienta, w którym szybko nadasz dowolną liczbę przesyłek. Dodatkowo, wybierając firmę kurierską DHL nie musisz drukować listu przewozowego. Wystarczy, że wybierzesz tę usługę przy nadaniu.

Wystarczy, że podasz dane przesyłki, takie jak wymiary, rodzaj, sposób odbioru i adres dostawy, a realizacja usługi rozpocznie się natychmiast. Jeśli zatem zależy Ci na czasie i wygodzie, to rozwiązanie jest szczególnie polecane.

Źródło: Publikacja partnera