Wielka Brytania w centrum uwagi.
Głosowanie w Brytyjskiej Izbie Gmin zdecydowanie przegrane przez ekipę Theresy May. Wciąż jednak nie wiadomo co dalej, większość scenariuszy wciąż jest możliwych.
Brytyjczycy przeciwko tej wersji Brexitu
Głosowanie nad Brexitem pokazało, że sama idea już była chybiona. Przeciw zagłosowali zarówno przeciwnicy Brexitu jak również zwolennicy twardego opuszczenia struktur unijnych. W wyniku jednomyślności opozycji oraz rozłamu w partii rządzącej nie może dziwić, że doszło do rekordowej porażki premier w historii parlamentaryzmu. W wyniku głosowania zgodnie z przewidywaniami analityków funt zyskał odrobinę na wartości. Najsilniej zyskał względem dolara, gdzie było to nawet 1,5%. Mniejsze były umocnienia względem euro i złotego, chociaż tutaj nadal były to okolice 1% czyli około 5 groszy. W wyniku tego ruchu funt po raz kolejny zbliżył się do poziomu 4,85 zł.
Co dalej z Brexitem?
Wydawać by się mogło, że głosowanie przyniesie również rozwiązanie problemu. Nic bardziej mylnego. Obecnie w grze są wciąż niemal wszystkie rozwiązania. Wzrosły natomiast szanse na rozwiązania skrajne. Mowa w tym momencie zarówno o powtórnym referendum, którego domaga się chociażby Szkocka Partia Narodowa, jak i twardym opuszczeniu struktur Unii. Jak zareagują przedstawiciele Uni? Na razie ich stanowisko jest bardzo wyraźne - nie będzie kolejnych negocjacji. Spowodowane jest to strachem przed kolejnymi exitami. Jest też oczywiście szansa, że Wielka Brytania otrzyma dodatkowy czas. Taki scenariusz jest tym bardziej prawdopodobny jeżeli w środę Theresa May miałaby nie otrzymać wotum zaufania. Analitycy spodziewają się, że im dalej będziemy od twardego Brexitu tym lepiej dla funta. Wydaje się, że szczególnie pożądanym scenariuszem jest ponowne referendum, które daje duże nadzieje odrzucić Brexit.
INFORMACJE O MARCE
Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie z usług serwisu korzysta 220 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 4 miliardy złotych.