Budka akustyczna do biura - czy to idealne rozwiązanie tylko dla biur typu open space?

Budka akustyczna do biura - czy to idealne rozwiązanie tylko dla biur typu open space?

Rozwiązania w postaci budek akustycznych czasami spotyka się jako dodatek do przestrzeni biurowych zorganizowanych jako open space. Czy jednak tylko w ich przypadku się sprawdzą? I jak szerokie może być ich zastosowanie?


Dlaczego budka akustyczna do biura to doskonałe rozwiązanie?

Zacznijmy od tego, że małe „akwarium” w postaci budki, której część ścian jest przeszkolona, całość nie zajmuje dużo miejsca, a wnętrze jest wyciszone, to idealne rozwiązanie pozwalające na spokojne przeprowadzenie rozmowy biznesowej przez telefon. Nie przeszkadzają w tym żadne hałasy z samego biura, a jednocześnie samemu tez nie zawadza się pozostałym pracownikom. Jednocześnie pozostaje kontakt wzrokowy z pozostałymi osobami – nie ma więc problemów typu „ktoś tu zniknął”.

Zauważmy też, ze taka budka telefoniczna do biura to doskonały sposób, aby w razie pilnego telefonu nie musieć na szybko szukać wolnej salki konferencyjnej, czy zastanawia się, czy aby w trakcie rozmowy prowadzonej na korytarzu pogłos nie będzie utrudnieniem dla rozmówcy po drugiej stronie słuchawki.

Budki akustyczne nie tylko do rozmów telefonicznych

Zauważmy jednak, że budka akustyczna do biura ma znacznie więcej zastosowań. Przykładowo przy odpowiednim wyposażeniu może ona zawierać półkę do położenia laptopa (wraz z gniazdkiem do podłączenia jego zasilacza), a to ułatwia także wideokonferencję – i to z w pełni kontrolowanym drugim planem, bez potrzeby sięgania po motywy tła w komunikatorze.

Ale ponieważ budki można dostosowywać do różnych wymiarów, mogą one pełnić także i funkcję mikrosalek konferencyjnych. I podobnie jak „budki telefoniczne”, również i w tym wariancie często pojawiają się w open space’ach. Czy jednak tylko tam sprawdzi się takie zastosowanie? Okazuje się, ze nie!

W „zwykłych” biurach, z przestrzenią dzieloną na pomieszczenia, także zdarza się, że pojawia się potrzeba wydzielenia odrębnej przestrzeni na spotkania z klientami, czy szybkie narady projektowe wymagające skupienia. Można wtedy myśleć o podnajmie pomieszczeń w tym samym budynku lub… o oddzieleniu części już dostępnej przestrzeni. A ponieważ ewentualne remonty mogłyby być problematyczne, znacznie łatwiej po prostu zainstalować budkę akustyczną do biura – bez potrzeby budowania ścianek działowych, bez tworzenia przeszkód uniemożliwiających kontakt wzrokowy, a jednocześnie odgradzające od źródeł hałasu, które mogłyby przeszkadzać i dekoncentrować.

Rozwiązanie wprost idealne, a jednocześnie łatwe w dostosowaniu do faktycznych potrzeb. Tym bardziej, ze nowoczesne systemy proponowane przez firmy dostarczające budki akustyczne uwzględniają potrzeby naprawdę różnych przedsiębiorców. Niektóre tworzą małe, odrębne „pokoje”, inne wpasowuję się w wąską przestrzeń wzdłuż ściany, nadal jednak zapewniając komfort korzystania z ich wnętrza i miejsce na rozłożenie foteli i stolika. Co istotne – budki są też bardzo estetyczne, co ułatwia wpasowanie ich w wystrój samego biura, w żaden sposób nie zakłócając spójności jego wyglądu i nie tworząc wrażenia „ciała obcego”.