Zabieg onda - czym jest i jaką rolę spełnia w walce z tkanką tłuszczową?

Zabieg onda - czym jest i jaką rolę spełnia w walce z tkanką tłuszczową?

Cellulit i nadmierna tkanka tłuszczowa to prawdziwa zmora wielu osób. Ten problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób zastanawia się jakie są proste i skuteczne sposoby na walkę z tymi problemami. Konieczna jest oczywiście dieta i aktywności fizyczne jednak one nie zawsze pomagają pozbyć się cellulitu. Istnieją jednak zabiegi kosmetyczne, które sprawiają, że wygląd skóry na poszczególnych częściach ciała znacząco się poprawia. Jednym z nich jest zabieg onda. Warto dowiedzieć się nieco więcej na jego temat.


Czym jest zabieg onda – co warto wiedzieć na jego temat? 

Korzystne działanie fal elektromagnetycznych znane jest w kosmetyce już od wielu lat. Metoda ta bardzo często wykorzystywana jest w medycynie estetycznej, ponieważ jej zastosowanie bardzo korzystnie wpływa na wygląd skóry. Fale elektromagnetyczne wykorzystywane są przy zabiegu onda. Dzięki temu przyczynia się on do niszczenia tkanki tłuszczowej. Dodatkowo jest to proces, który bardzo skutecznie wspomaga walkę z cellulitem i poprawia jędrność skóry. Do tego zadania wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia, a cały zabieg wykonywany jest przez profesjonalistów. Dzięki temu można mieć pewność, że proces ten jest bezpieczny i nie ma negatywnego wpływu na kondycję lub wygląd skóry. 

Kiedy wykonuje się zabieg onda? 

Zabieg onda warszawa wykonywany jest zazwyczaj przez kobiety, które od dłuższego czasu borykają się z nadmierną tkanką tłuszczową i cellulitem. Przed rozpoczęciem procesu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką, by ustalić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Warto wiedzieć, że najczęściej cellulit usuwany jest z obrębów pleców, brzucha, ud, pośladków, ramion i w okolicach kolan. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu mogą być żylaki, wysokie ciśnienie krwi, a także problemy z krzepnięciem krwi. Zabieg ten nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zaleca się zrezygnowanie z jego stosowania jeśli przyjmowane są leki przeciwzakrzepowe lub przeprowadzane jest leczenie chorób autoimmunologicznych lub tarczycy. 

Jakie zalety ma zabieg onda? 

Jeśli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania, to istnieje wiele powodów, dla których naprawdę warto się na to zdecydować. Dzięki zabiegowi skóra zostaje ujędrniona, a sylwetka wyraźnie wysmuklona. Możliwe jest zredukowanie boczków oraz oponki na brzuchu. Cellulit wyraźnie maleje, a tkanka tłuszczowa zmniejsza swoją objętość. 

Wszystko wskazuje na to, że zabieg onda jest jednym ze sposobów na walkę z cellulitem oraz zmniejszenie tkanki tłuszczowej.

Źródło: MarketPortal.pl