Znaczenie serwisowania w ASO dla ceny sprzedażowej pojazdu

Serwis ASO

Rynek motoryzacyjny jest nasycony różnorodnością marek, modeli i opcji wyposażenia, w związku z tym znaczenie serwisowania w Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO) staje się niemalże kluczową kwestią. Wraz z postępem technologicznym i coraz wyższymi oczekiwaniami klientów, właściwe utrzymanie pojazdu odgrywa niezwykle ważną rolę nie tylko dla jego sprawności i bezpieczeństwa, lecz także dla wartości, jaką reprezentuje na rynku wtórnym.


Minimalizowanie ryzyka kosztownych awarii

Serwisując samochód w ASO masz pewność, że Twoim pojazdem zajmują się wysokiej klasy specjaliści, którzy wiedzą co robią. Co istotne, mają oni dostęp do procedur serwisowych producenta oraz zaawansowanego, wewnętrznego oprogramowania i sprzętu diagnostycznego. Dzięki temu, praktycznie wyklucza się ryzyko przeoczenia usterek, które mogłyby zagrażać kierowcy i pasażerom lub stanowiłyby zagrożenie dla potencjalnie większych uszkodzeń, a co za tym idzie - byłyby droższe w naprawie.

Terminowość

Aspektem, który wyróżnia ASO jest możliwość zorganizowania sobie kalendarza. Na wizytę do ASO umawia się na konkretną datę i godzinę, co daje możliwość dokładnego zaplanowania sobie pozostałych aktywności. Dodatkowo, w najlepszych autoryzowanych stacjach obsługi znajdują się kąciki dla klientów, w których można np. wygodnie popracować lub dowolnie spędzić czas w oczekiwaniu na naprawę.

Przedłużenie trwałości samochodu

Serwisowanie samochodu w ASO to również przedłużenie trwałości samochodu. Dzięki profesjonalnemu serwisowaniu, auto o wiele wolniej się starzeje, co wpływa pozytywnie na budżet właściciela pojazdu, ale również sprawia, że samochód nie traci tak szybko na wartości. 

Wyższa wartość samochodu przy odsprzedaży

Warto zaznaczyć, że pojazdy regularnie serwisowane w ASO, z racji posiadanej historii łatwej do zweryfikowania, osiągają wyższe wartości na rynku wtórnym, w stosunku do bliźniaczych aut, które takowej historii nie posiadają. Co istotne, takie auta mogą również znaleźć się w kręgu zainteresowania salonu, który chętnie odkupi pojazd od klienta w ramach zostawienia auta w rozliczeniu, podczas zakupu nowego samochodu. 

Opracowanie: https://www.mbmotors.pl/