Nie masz zdolności kredytowej, a potrzebujesz pożyczki? Podpowiadany co zrobić!

Nie masz zdolności kredytowej, a potrzebujesz pożyczki? Podpowiadany co zrobić!

Czy nie mając zdolności kredytowej, można liczyć na otrzymanie pożyczki? Jak to wygląda w rzeczywistości? Gdzie szukać takich ofert i na co zwracać uwagę, gdy szuka się pożyczki gotówkowej, nie mając zdolności kredytowej?


Zarówno w bankach, jak i w większości firm pozabankowych, weryfikacja klienta polega między innymi na tym, by sprawdzić jego zdolność kredytową. Chodzi przede wszystkim o to, by mieć pewność, że będzie on w stanie oddać pożyczone pieniądze wraz z odsetkami w wyznaczonym czasie. Innymi słowy, zdolność kredytowa jest wyznacznikiem wiarygodności kredytobiorcy, w końcu każdy, kto pożycza pieniądze, musi mieć pewność, że do niego wrócą.

Jeżeli tej zdolności, z różnych powodów nie ma, wówczas pojawia się problem. Klient przestaje być w oczach instytucji banku osobą wypłacalną, a więc taką, którą stać na to, by oddać pożyczone pieniądze. Mimo to, wiele osób szuka sposobów na to, aby takie zobowiązanie dostać. Kredyty bez zdolności to temat, który warto zgłębić, czytając porady na www.okredyt.pl i w sieci nie brakuje podpowiedzi odnośnie tego, jak uzyskać finansowanie, nawet w przypadku kiepskiej sytuacji materialnej.

Gdzie dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Otrzymanie pożyczki, mając kiepską zdolność kredytową, jest niezwykle trudne. W takich przypadkach praktycznie na starcie odpadają banki, które pod tym względem są bardzo restrykcyjne. Pozostają więc nam firmy pozabankowe, które pod wieloma względami dają większe możliwości. Przede wszystkim otrzymanie pożyczki jest łatwiejsze i szybsze, a weryfikacja mniej dokładna, co jednak nie oznacza, że szanse na pieniądze są zawsze. Wiele parabanków sprawdza swoich klientów, a standardem staje się weryfikacja baz dłużników. Pomóc w tym mogą oczywiście oferty pożyczek bez BIK, BIG albo KRD, których na rynku jest coraz więcej.

Warto przy tym pamiętać o jednym – to, że dana firma nie sprawdza którejś z baz dłużników, nie oznacza, że nie robi tego w innych. Niewiele można spotkać ofert, które całkowicie odrzucają weryfikację klientów przed przyznaniem im pożyczki.

Jaką pożyczkę bez zdolności kredytowej można dostać?

Jak już wiadomo, najłatwiej pożyczkę bez zdolności kredytowej można uzyskać w firmie pozabankowej. Najczęściej takie oferty dotyczą jednak niewielkich sum, które udzielane są jednocześnie na krótki czas, czyli inaczej mówiąc – chwilówek. Oczywiście wiele będzie zależało od danej firmy i jej podejścia, ponieważ można znaleźć zarówno takie, gdzie uzyska się finansowanie maksymalnie do 1000 zł, jak i takie na kwotę powyżej 10 tys. zł i z czasem spłaty nawet do 2 lat. Oczywiście często oferty te połączone są z pewnymi wymaganiami, na przykład udowodnieniem stałego dochodu, niezależnie od źródeł. 

Jakie ryzyko niesie pożyczka bez weryfikacji?

Przede wszystkim firmy udzielające pożyczek gotówkowych osobom o słabej zdolności kredytowej zdają sobie doskonale sprawę z tego, że są to klienci wysokiego ryzyka. Oznacza to, że muszą się też w jakiś sposób zabezpieczyć. Z tego też względu udzielane zobowiązania są najczęściej znacznie droższe od innych tego typu. Stosuje się wyższe oprocentowanie, a nierzadko także inne dodatkowe opłaty.

Oprócz tego należy pamiętać, że decydując się na taką pożyczkę, trzeba uwzględnić swoje możliwości finansowe i to, czy rzeczywiście będzie nas stać na spłatę. Jeżeli stwierdzi się, że nie da się rady oddać zadłużenia w wyznaczonym terminie, lepiej zrezygnować, ponieważ istnieje zagrożenie wpadnięcia w spiralę zadłużeń.

Kto może starać się o pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Wymagania względem klientów nie są tutaj wysokie, Przede wszystkim osoba, chcąca uzyskać finansowanie przy niewielkiej zdolności kredytowej, powinna być pełnoletnia, posiadać dowód osobisty i konto bankowe, a także adres e-mail oraz numer telefonu. Oprócz tego koniecznie jest stałe zameldowanie na terenie kraju i polskie obywatelstwo. Jak już zostało wcześniej wspomniane, nawet jeżeli firma pozabankowa nie sprawdza baz dłużników, potrzebne jest wykazanie stałego dochodu, niezależnie od jego źródła (praca, renta, emerytura, zasiłek).

Źródło: MarketPortal.pl