Współpraca biura nieruchomości i kancelarii prawnej, notarialnej czy jest konieczna?

biuro nieruchomości Sosnowiec

Patrząc na przedmiot działalności notariusza, kancelarii prawnej i biura nieruchomości wydaje się to udana para o wzajemnych korzyściach ze współpracy. Klienci biura nieruchomości nie mają obowiązku korzystać z doradztwa prawnego polecanego przez pośredników w obrocie nieruchomościami, podobnie  z usługami notarialnymi, jednak doświadczenie wskazuje, iż zdecydowana większość klientów nie szuka konkurencyjnych ofert. to wygodne rozwiązanie dla wszystkich.


Ścisła współpraca

Coraz częściej spotkać można biuro nieruchomości Sosnowiec oraz kancelarię notarialną usytuowane po sąsiedzku lub wręcz w jednym lokalu. bliskość tych działalności o pokrewnym wachlarzu usług ze sobą związanych to duża zaleta w kooperacji. klienci przychodząc przykładowo sprzedać mieszkanie mogą nie tylko powierzyć sprzedaż pośrednikowi nieruchomości ale również poradzić się prawnika, czy też w razie zainteresowania spisać umowę notarialną. Wzajemne korzyści to podstawa w tym biznesie. Zauważa się to nie tylko stacjonarnie ale również online, gdy w jednym portalu znajdziemy usługi pokrewne kilku specjalizacji. 

Internetowe usługi pośrednictwa

Biura nieruchomości wraz z trendami w kierunku e-commerce coraz częściej funkcjonują online, prezentują, promują nieruchomości poszukując odbiorców. internetowe pośrednictwo okazuje się być tańsze od stacjonarnego, jednak czy lepsze? Dobrze opisana oferta nieruchomości nie wymaga dodatkowych rozmów i pytań, aczkolwiek klienci mają rozmaite wątpliwości i niektórzy po prostu wolą kontakt osobisty. Stacjonarne biura nieruchomości nie są na rynku konieczne, ale już okazanie mieszkania czy domu na sprzedaż, wynajem wymaga interakcji poza internetem. Wciąż wolimy obejrzeć mieszkanie czy nawet działkę budowlaną w rzeczywistości niż na street view. internetowe zdjęcia i wizualizacje to za mało. rozwiązaniem są pośrednicy nieruchomości obsługujący pewien teren, a niekoniecznie współpracujących wyłącznie z jednym biurem. Rynek obrotu nieruchomości nieustannie ewoluuje i nie chodzi już tylko o banalne transakcje kupna sprzedaży na rynku wtórnym ale również oferty rynku pierwotnego, oferty wyłącznie inwestycyjne, dla biznesu itd.

Nie wszystko da się załatwić online

W przypadku obrotu nieruchomościami nie wszystko da się załatwić zdalnie, telefonicznie i na odległość, Wciąż spisanie dokumentu w formie notarialnej wymaga osobistego stawiennictwa. być może w niedalekiej przyszłości się to zmieni i wystarczyć będzie obecność zdalna przed kamerką ale póki co nie jest to dopuszczone. Tym samym podobnie jak w przypadku biura nieruchomości wiele usług mozna, niektórych nie da się przenieść do sieci, stąd wymagane jest stacjonarne biuro urzędowania notariusza. By obniżyć koszty utrzymania stacjonarnych punktów do minimum firmy te poszukują rozwiązań takich jak współpraca zapewniająca klientowi kompleksową obsługę w jednym miejscu, pod jednym adresem www, jak i stacjonarnym.