Hydropiaskarki - czym są i gdzie mają zastosowanie?

Hydropiaskarki - czym są i gdzie mają zastosowanie?

Hydropiaskarki to urządzenia, które pozwalają oczyszczać różnego rodzaju powierzchnie techniczne z trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Proces ten odbywa się w sposób bezpieczny dla materiałów i urządzeń. Jak dokładnie działają i gdzie najczęściej znajdują zastosowanie? Podpowiadamy.


Czym są hydropiaskarki i jak działają?

Hydropiaskarki to urządzenia zaprojektowane w celu kompleksowego i bardzo skutecznego czyszczenia powierzchni technicznych. W trakcie tak zwanego procesu hydro-ściernego sprężony strumień wody, materiału ściernego i powietrza wyrzucany jest z dyszy bezpośrednio na zabrudzone elementy maszyn i urządzeń. Operator kieruje go precyzyjnie w odpowiednie miejsca, a samo czyszczenie odbywa się według najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Kluczowe znaczenie ma w tym procesie zwłaszcza to, że hydropiaskarki Sandbot nie powodują zapylenia. Warto także zauważyć, że w takim przypadku efekt iskrzenia jest ograniczony do minimum. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie czyszczenia w miejscach, które są zagrożone wybuchem, na przykład na przepompowniach paliw.

Gdzie stosuje się hydropiaskarki?

Wysokiej jakości hydropiaskarki stosuje się w miejscach w których nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek uszkodzenia powierzchni. Ogromną zaletą urządzenia jest to, że pozwala na dużą elastyczność w konfiguracji pod określone potrzeby. Wystarczy w tym celu skonfigurować hydropiaskarkę uwzględniając konkretny rodzaj materiału jaki ma być poddany czyszczeniu. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać do niej inny rodzaj ścierniwa uwzględniając jego mniejszą granulację ziaren. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza przy pracy z miękkimi elementami. Operator urządzenia może także aktywnie regulować ciśnienie przy wyjściu dyszy, co pozwala wykonywać pracę w sposób bezpieczny i bez zbędnych przestojów.

Hydropiaskarki świetnie nadają się nie tylko do czyszczenia twardych i wytrzymałych materiałów wykonanych na przykład ze stali lub metalu. Doskonale sprawdzają się także w pracach z delikatnymi powierzchniami drewnianymi lub zbudowanymi z piaskowca. Zwłaszcza urządzenia z regulowaną mocą dyszy w znaczący sposób ułatwiają precyzyjną i bezpieczną pracę. Hydropiaskarki wykorzystuje się do usuwania nie tylko zanieczyszczeń, ale także pozwalają pozbyć się powstałej rdzy oraz w mocniejszym trybie działania mogą nawet usuwać lakiery i farby z różnego rodzaju powierzchni. Są one więc w dużym stopniu uniwersalne i znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.