MarketPortal.pl

Wiadomości finansowe

23-09-2022

Kontrowersyjna zmiana w poradniku ZUS – to prawdziwa zachęta dla pracowników pobierających lewe „L4”!

30 sierpnia 2022 weszła w życie kontrowersyjna zmiana w poradniku ZUS. Od tego momentu, jeżeli osoby kontrolujące „L4” nie zastaną podwładnego w miejscu jego zamieszkania, ale nie ma innych okoliczności wskazujących na nieprawidłowe wykorzystywanie zwolnienia lekarskiego, należy uznać, że nie zachodzą okoliczności niewłaściwego wykorzystywania zwolnienia chorobowego. Eksperci apelują: ta zmiana może doprowadzić do ogromnych strat finansowych przedsiębiorców i państwa

22-09-2022

Jakie wyróżniamy rodzaje myjni samochodowych? Kiedy jaką warto wybrać?

<Samochód, zwłaszcza dla mężczyzny jest nie raz rzeczą priorytetową. Mając auto, dbanie o nie, nie ogranicza się jedynie do napraw, serwisu czy dbania o jego stan techniczny. Bardzo ważną czynnością jest także zachowanie czystości wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Można, zatem stwierdzić, że czystość samochodu odzwierciedla jego właściciela. Najczęściej odwiedzanym miejscem okazać się może myjnia samochodowa. Na rynku jest wiele ich rodzajów. Jaką myjnię wybrać? Jakie są jej rodzaje?

22-09-2022

Pozycjonowanie stron w Łodzi - warto skutecznie wkroczyć w XXI wiek

Każdy, kto próbuje zbudować pozycję swojego przedsięwzięcia w Internecie, wie jak ważne jest solidne pozycjonowanie stron internetowych. Pozycjonowanie strony, np. pozycjonowanie lokalne, może nam przynieść zmianę postrzegania naszej witryny przez użytkowników oraz użytkowniczki sieci. Pozycjonowanie stron internetowych ma wpływ na ich widoczność, co z kolei przenosi się na zwiększoną liczbę odwiedzin w danej witrynie. To może wpłynąć w znaczący sposób na zwiększenie naszych zysków, czy też większą popularność naszego przedsięwzięcia, np. kulturalnego. Inwestycja w pozycjonowanie strony WWW to dobrze wydane pieniądze. Warto więc tutaj znaleźć takie agencje SEO, dla których pozycjonowanie stron w sieci to zadanie, któremu są w stanie w pełni podołać.

21-09-2022

Agencje pracy zatrudniają siłę roboczą z coraz odleglejszych krajów

Międzynarodowe agencje pracy specjalizujące się w rekrutacji robotników fizycznych do polskich przedsiębiorstw – do niedawna rekrutujące głównie ze Wschodu – z powodów geopolitycznych zmuszone są sięgnąć po pracowników również z Zachodu. W zakładach produkcyjnych w Polsce coraz częściej pracują cudzoziemcy i to nie tylko z sąsiednich krajów, jak Ukraina – ale też tych bardziej odległych, ba, nawet innych kontynentów!

20-09-2022

Czy pożyczka jest opodatkowana?

Pożyczka gotówkowa to wygodny sposób na sfinansowanie nagłych wydatków czy realizację marzeń. Czy należy ją zgłosić do urzędu skarbowego? Wszystko zależy od rodzaju wsparcia finansowego oraz stopnia pokrewieństwa z pożyczkodawcą. Sprawdź, kiedy musisz odprowadzić podatek do fiskusa i dowiedz się, czy PCC dotyczy także pożyczek bankowych.

20-09-2022

Zalety i wady korzystania z pompy ciepła

Niezwykle ekonomiczne, będące alternatywą dla pieca centralnego ogrzewania pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czym są pompy, jakie mają zarówno wady, jak i zalety, o tym poniżej.

15-09-2022

Wymiana banknotów z wizerunkiem Elżbiety II staje pod znakiem zapytania

Objęcie tronu przez Karola III wywołało dyskusję dotyczącą konieczności wymiany funta brytyjskiego z wizerunkiem Elżbiety II. Z punktu widzenia tradycji wiele osób jej oczekuje, jednak przez świeżo zakończony proces wymiany 20 i 50 GBP z banknotów papierowych na polimerowe pojawiają się makroekonomiczne wątpliwości. Warto wiedzieć, że sama produkcja nowych papierowych funtów to koszt przekraczający 5 miliardów złotych, a do tego należy doliczyć koszty logistyczne oraz zniszczenia tych starych. Wymiana banknotów z wizerunkiem Elżbiety II staje więc pod znakiem zapytania.

15-09-2022

Sejfy gabinetowe – dlaczego warto z nich korzystać

Jednym z najpewniejszych sposobów zachowania poufności dokumentów i zapobiegania wyciekowi informacji jest przechowywanie dokumentów i nośników w sejfie dostępnym tylko dla upoważnionych przedstawicieli firmy. Sejfy gabinetowe są używane głównie jako miejsce do przechowywania ważnych i poufnych dokumentów w organizacji.

12-09-2022

Co trzeci pracownik planuje zmienić zawód. Najchętniej zostałby programistą

29% polskich pracowników planuje się przebranżowić. Krakowska firma WEBCON postanowiła sprawdzić, w jakich zawodach Polacy widzieliby swoją przyszłość. Na czele rankingu „TOP10 zawodów z przyszłością” znalazł się programista, na którego wskazało 11% badanych. W tym fachu kuszą przede wszystkim wysokie wynagrodzenie (55%), możliwość pracy zdalnej (46%) i stabilność zatrudnienia (38%). Logistyk, specjalista energetyki odnawialnej, influencer i fizjoterapeuta to kolejne zawody, które Polacy oceniają jako najbardziej perspektywiczne.

12-09-2022

Meble metalowe czym są i gdzie są najbardziej potrzebne?

Meble to przedmioty, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przede wszystkim w domach i mieszkaniach, ale też w wielu innych miejscach. Różne rodzaje mebli są niezbędne wszędzie, gdzie musimy coś przechowywać, a więc np. w biurach, w sklepach, w magazynach, a także w bibliotekach, czy archiwach. To tylko kilka przykładów, gdyż w rzeczywistości, zastanawiając się nad tym, łatwo dość do wniosku, że praktycznie w każdym miejscu użytkowanym przez człowieka znajdują się jakieś meble. Jednym z materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli jest metal. Gdzie zatem najczęściej wykorzystywane są meble metalowe?

09-09-2022

Wyszukiwarka działalności gospodarczej - jak to działa?

W pełnym zakresie działa już CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. To oficjalna baza, która pozwala użytkownikom nie tylko wyszukać dane dowolnej firmy, ale również zmodyfikować dane prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa czy wyszukiwać w konkretnym celu wpisy do ewidencji.

07-09-2022

Ukraińcy na razie nie planują wyjazdu z Polski

Tylko co piąty obywatel Ukrainy z powodu wojny zmuszony do wyjazdu do Polski, chce wrócić do domu przed zimą. Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Centrum Analityczne międzynarodowej agencji zatrudnienia Gremi Personal. W ankiecie wzięło udział 1440 osób.

07-09-2022

Kolejny ważny dzień dla kredytobiorców. Jak zaskakujący wzrost inflacji wpłynie na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?

Po wakacyjnej przerwie wracamy do decyzyjnych posiedzeń RPP. Przed nami ważny dzień dla kredytobiorców. Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny nie ma łatwego zadania. Przede wszystkim za sprawą ubiegłotygodniowego, szybkiego odczytu inflacji konsumenckiej, który zaskoczył i osiągnął poziom 16,1%. Można się więc spodziewać kolejnych podwyżek stóp procentowych, które mogą tym razem osiągnąć 25 pb. Zostaną one zarządzone głównie ze względów wizerunkowych i psychologicznych.

06-09-2022

Inflacja uderza po kieszeni pracowników – chcą pieniędzy, zwrotu za paliwo i darmowych posiłków

Pracownicy coraz mocniej odczuwają skutki inflacji i oczekują od pracodawców, że im to zrekompensują. Najlepiej w formie podwyżki (65 proc. wskazań) lub premii (34 proc.). Co ciekawe, co piąty Polak wskazuje na dopłaty do paliwa, a co ósmy na darmowe posiłki w pracy – wynika z badania Personnel Service. Firmy nie są gotowe w pełni odpowiedzieć na potrzeby pracowników. Nowe benefity planuje wprowadzić co trzeci pracodawca, głównie duże podmioty. W ciągu pół roku pracownicy 18 proc. firm mogą spodziewać się premii, 13 proc. podwyżki, a 11 proc. pracy zdalnej, którą firmy nadal traktują jako benefit. 7 proc. pracodawców chce wziąć udział w eksperymencie z 4-dniowym tygodniem pracy.

05-09-2022

Jak stworzyć własną stronę internetową?

Jak stworzyć własną stronę internetową krok po kroku? Co jest istotne podczas jej tworzenia strony? Na co zwrócić uwagę w trakcie projektowania witryny? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

02-09-2022

W jaki sposób podkreślić wyjątkowość okresu świątecznego w pracy?

Okres świąteczny to czas, który pragniemy spędzić wyjątkowo i właściwie podkreślić jego szczególny dla nas wszystkich charakter. Bardzo często myślimy wtedy o swoich rodzinach i przyjaciołach, szukamy dla nich prezentów, składamy sobie wzajemnie życzenia, bardzo często w tym właśnie czasie pragniemy zażegnać konflikty i uzdrowić męczące nas relacje. Czas świąteczny warto wykorzystać w pozytywny sposób także w naszych firmach. Przenoszenie na grunt zawodowy tradycji związanych z naszymi relacjami rodzinnymi może pomóc nam w budowaniu lepszej atmosfery i skróceniu zawodowego dystansu.

02-09-2022

Szkolna wyprawka – większy koszt lub ograniczenie wydatków. Zakupy online nowym trendem

Początek roku szkolnego oznacza dla rodziców i opiekunów tradycyjne, coroczne skompletowanie szkolnej wyprawki. Jak wynika z badania PAYBACK, 37% osób wyda na ten cel do 500 zł, a niewiele mniej – 31% zamknie się w kwocie 300 zł. Wysoka inflacja sprawia, że wydatki są większe lub zostaną ograniczone. Jednym ze sposobów na optymalizację kosztów są zakupy online, gdzie nierzadko ceny są bardziej atrakcyjne od tych w sklepach stacjonarnych.

01-09-2022

Czy otwarcie kiosku się opłaca?

Przy szkole, powiatowej komendzie straży pożarnej, przy szpitalu, przy ośrodku rehabilitacyjnym, blisko pętli autobusowej lub przystanku — otworzyć kiosk ruchu można właściwie w każdym miejscu. Odpowiednie ustawienie punktu może znacząco podnieść twój miesięczny dochód i sprawić, że taką działalność gospodarczą naprawdę będzie można uznać za dochodową.

01-09-2022

Jak system ERP poprawia bezpieczeństwo przetwarzania danych?

Bezpieczeństwo w firmowym obiegu informacji i danych jest dziś bardzo ważne. Dotyczy to szczególnie firm wykorzystujących oprogramowanie ERP i przechowujących dane w chmurze. To bardzo istotne, aby dobrze chronić firmowe dane, czy między innymi dane osobowe klientów i pracowników. Możemy wziąć za przykład jeden z popularnych systemów klasy ERP i wskazać, które elementy systemu wpływają pozytywnie na poprawę poziomu bezpieczeństwa.

30-08-2022

Czym jest Polska Strefa Inwestycji?

Polska Strefa Inwestycji jest instrumentem, który daje możliwość uzyskania ulgi podatkowej na realizację nowej inwestycji. Kto może z niej skorzystać? Każda firma z sektora przemysłu, nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) oraz usług informatycznych (IT). Nie ma w tym przypadku znaczenia wielkość firmy, ani lokalizacja (jednak musi ona mieścić się na terenie Polski). Co jeszcze warto wiedzieć na temat Polskiej Strefy Inwestycji? Jaka jest deklarowana wysokość wsparcia i na czym dokładnie polega?Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Zamknij