Światowy dzień oszczędzania. Okazja do sprawdzenia, ile pozwalają zaoszczędzić kantory internetowe.

Światowy dzień oszczędzania. Okazja do sprawdzenia, ile pozwalają zaoszczędzić kantory internetowe.

Wymiana walut on-line daje realne korzyści finansowe w porównaniu z kupnem waluty metodą tradycyjną. W ciągu ostatnich 7 lat klienci serwisu Internetowykantor.pl zaoszczędzili 688 mln złotych. Natomiast średnie oszczędności jednego użytkownika wyniosły 1908 złotych. Z kolei statystyczna rodzina wybierająca się na zagraniczne wakacje, która wymieniła w kantorze internetowym na wyjazd 1500 euro, zaoszczędziła ponad 300 złotych! Z okazji przypadającego 31 października Światowego Dnia Oszczędzania przedstawiamy Raport pn. „OSZCZĘDZANIE NA E-WALUCIE. JAK KANTORY INTERNETOWE DBAJĄ O KIESZEŃ POLAKA”.


Wymiana walut w kantorach internetowych jest bardziej opłacalna niż w kantorach stacjonarnych. Przytoczone liczby dają skalę oszczędności, jaką od początku istnienia serwisu, tj. od 2010 roku osiągnęli jego użytkownicy. Za zaoszczędzoną kwotę 688 mln PLN można by kupić dom Jana Kulczyka w Szwajcarii lub jacht Stevena Spielberga. Można by również opłacić transfer Roberta Lewandowskiego, a za pozostałą kwotę kupić trzy kluby polskiej Ekstraklasy – Legię Warszawa, Lecha Poznań i Górnika Zabrze.

Przekładając to na oszczędności statystycznego Kowalskiego, również pojawiają się konkretne kwoty. Średnio polska rodzina na zagraniczne wakacje zabiera 1500 euro – tak wynika z analizy wakacyjnych wymian w Internetowykantor.pl. Kupując euro w poznańskim e-kantorze, zaoszczędzimy
ok. 300 złotych w porównaniu z bankami. Nie ma w tym żadnych kruczków, haczyków, gwiazdek,
czy zakamuflowanych opłat. Oszczędności w praktyce dotyczą każdej waluty. Kupując 1500 dolarów oszczędność wynosi 101 złotych, 1500 funtów brytyjskich – 153 złote, 1500 franków szwajcarskich
– 98 złotych.

Internetowykantor - oszczędności

Raport prezentuje zmiany rynkowe, jakie zaszły na najpopularniejszych walutach w ostatnim roku, pokazując dominujące tendencje wśród klientów kantorów on-line. Na podstawie dostępnych statystyk, analizie poddane zostały najciekawsze trendy istniejące na rynkach walut, mające wpływ
na wymianę walut w Internecie. Przestawione są także zalety wymiany walut on-line,
m.in. dla turystów i osób spłacających kredyty hipoteczne w obcej walucie.

Raport podzielony jest na kilka części, w których analitycy walutowi Currency One SA – m.in. Maciej Przygórzewski i Krzysztof Pawlak, prezentują podstawy wymiernych oszczędności środków finansowych, zarówno w zakresie wymiany waluty, jak i jej zagranicznych przelewów. Decydujący jest tutaj znacznie niższy spread, czyli różnica między kursem kupna a sprzedaży. W bankach różnice sięgają niekiedy nawet kilkunastu groszy (to około 4–6% wartości wymienianej kwoty). W kantorach internetowych standardowy koszt oscyluje w granicach 3-4 groszy (od 0,2 do 0,4%)
dla podstawowych walut: euro, funt brytyjski, dolar amerykański, frank szwajcarski.

Raport do pobrania dostępny jest na stronie: https://internetowykantor.pl/media/uploads/raporty/oszczedzanie_na_e-walucie_raport_internetowykantor.pl.pdf

Źródło: Currency One SA

INFORMACJE O MARCE

Currency One SA to operator serwisów Internetowyantor.pl oraz Walutomat. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją lidera w segmencie niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 450 tysięcy klientów, którzy w samym 2016 roku wymienili równowartość 14,5 miliarda złotych. Za pomocą serwisów Internetowyantor.pl oraz Walutomat klienci indywidualni i firmowi mogą wymieniać 21 walut oraz dokonywać przelewów złotowych i walutowych na rachunki własne i innych osób oraz firm do 24 krajów europejskich.

Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie z usług serwisu korzysta 220 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 4 miliardy złotych.

Walutomat – założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się prawie 200 tysięcy użytkowników.